Víte co je horší než být slepý?

26. února 2009 v 13:08 | zapplig |  Citové výlevy
Mít v pořádku zrak a nevidět.

Jenže u mě to je bohužel opačně. I když zrak mám, mám ho hodně.. dobrej? Možná je to špatné pojmenování, ale jiné slovo teď nemám.
Něco se mi stane. Něco dobrého. Suprového. Jenže já si hned představuju věci "co by kdyby..". Moje fantazie se tím rozšiřuje, srdce mi bije jako o závod, žaludek se mi zvedá, začínám mít zimnici a chce se mi spát. O co jde? Deprese. První náznaky se dostavily asi před třemi lety. Možná čtyřmi. Nevím konkrétně, jestli jsem byla v šesté nebo sedmé třídě. V tuto chvíli je to fuk. Tu depresi jsem mívala v noci, kdy jsem druhý den měla jít do školy po několika týdenní nemoci. Bála jsem se, co se ve škole stalo za změny, které nevím. Bála jsem se, že když přijdu do školy, tak se mě všichni budou stranit, že tam se mnou nikdo nebude mluvit, že budu sama, odstrčená, že proti mě pošlou i mou kamarádku, která se kupodivu celou dobu mojí absence u mě nestavila. Bála jsem se, co všechno budu dohánět za učení. A já nevim čeho ještě.
Ale v tu dobu jsem ale nevěděla, co mi je. V noci jsem přišla za mamkou. Ubrečená, vystrašená, na pokraji zhroucení a žádala jsem ji o pomoc. Ptala se mě, co mi je. Nevěděla jsem to, ale určitě jsem měla strach. To jediné mi bylo jasné. Dala mi prášek na nervy a usnula jsem jako medvídě. To se mi stalo jen někdy, když jsem byla nemocná. Ale letos o Vánocích (nerada to vytahuju, nemám na to hezké vzpomínky) se deprese dostavila do nemožných rozměrů. Celé vánoční prázdniny jsem nic nejedla, bylo mi špatně, zima, chtělo se mi nehorázně jenom polehávat a ze všeho se mi dělalo špatně. Jen jsem otevřela pusu, už už se můj malý obsah žaludku mohl kouknout na svět. Někteří lidé ví, co se stalo, někteří ne. Pomyšlení na toto období není zrovna vábné. Nerada to zase s někým rozebírám. Ale je to strašný o tom nemluvit nebo aspoň nepsat.. Nemůžu to v sobě dusit. Tím víc se trápim.
Nebo jen povim, že to trápení bylo z jednoho kluka, se kterým jsem chodila, z mojí "kámošky", které se teď snažím vyhýbat, a jejich rodiny a celkového příbuzenstva. Ano. Paradox. Jenže teď mám zase strach seznámit se s nějakým klukem a dát se s ním dohromady. Z minulýho vztahu mám hrozné myšlenky. Pořád ve mě probouzí věty typu: co když se stane to, co posledně? co když se kuli němu budu zase trápit? co když se on bude trápit kuli mě, až mu řeknu, že s ním prostě končím? co když... je toho spousta. A úplný nesmysly. Ty myšlenky nechci! Nechci mít zkušenost, jako posledně!
Včera mi napsal jeden kluk. Můj spolužák. Líbí se mi snad už od školky. Psali jsme si jako vždycky. Prostě blbosti, ze kterých nemůže nikdy vyjít nic vážného. Sama to vím. Nejsem jeho typ a on má stejnak nějakou holku. Jenže - poručte mi! Myslím na to pořád. Na to, co mi napsal i co já jemu. Na to, co se stane, až ho uvidím ve škole. Na to, co bude dál. Na to, že mi zase rupne v palici. A já budu zase v háji. Nechci to! Chci být normální holka. Bez obav, strachu a zbytečných předběžných obav! Nechci se bát dalšího svýho kroku.
Jenže do toho všeho se zapletu sama. A toho všeho se zbavím taky sama. Sama se nechápu. Sama jsem blázen. Kdyby nebylo toho všeho, čeho jsem "dokázala", neměla bych takové svědomí. Špatné svědomí. Ale ne z toho, že jsem udělala něco špatně, ale z toho, že na to teď nedokážu zapomenout. Život je svině.. Buď taky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Broučidlo-věrné SBé Broučidlo-věrné SBé | Web | 26. února 2009 v 13:54 | Reagovat

Mno víš ty nejseš blázen. Deprese sice má co dělat se psychikou a má jí asi 30 procent populace,ale nikdo nemůže říct,že deprese mají blázni. Ono je to taky tím,že dospíváš a  hormony se ti pěkně plašej. Nevíš,co chceš,chvíli jseš veselá a pak se karta obrátí a ty probrečíš celý den a nevíš sama,co ti je. Tohle se mi taky často stávalo a stává se do dnes. Člověk neni dokonalej,tak nemůže mít ani dokonalej život. Prostě si to nezasloužíme. Vím,že se mi to lehce říká a ty nemáš takovou kuráž jako já,ale PŘESTAŇ SE BÁT. Strachu se člověk musí stavit čelem a jít do něčeho i když se bojí,jak to dopadne. Třeba dobře,třeba špatně. Tím získáváš životní zkušenosti a jak se říká...CO TĚ NEZABIJE,TO TĚ POSÍLÍ. Jenom si to chce trochu věřit,víš? :o)

2 intestine intestine | Web | 26. února 2009 v 17:59 | Reagovat

matika mě taky docel baví, ale čeština :-!!!!!!!!!!! (asi je to češtinářem) ale chemii a příraz se to stejně nevyrovná ^^^...

no vůbec nevím co se ti děje s očima :d a co by kdyby, ale deprese to podle mě určitě nebude :) jejky..cože? tak to nechápu, proč jsi z toho měla takový strach? ty si asi pesimistická, že? promiň, ale já většinou, když už u někoho čtu první článek tak si o něm udělám "obrázek" jakej asi je :)

hej ty vážně máš deprese? ouch :( tak to je mi..nechci říkat líto, je to jakoby "ať tu prostě něco napíšu"...ale je to zvláštní..nechápu to..já si vždycky myslela, že depku mají většinou jen dospělí,ale teď vidím že asi ne..ale co to vlastně je? neo spíš z čeho? já to nechápu :(

ty jo teď jsem to dočetla a teda leze mi mráz po zádech..jediný co ti na to asi dokážu říct je, že ať všechny KDYBY  hodíš za hlavu, jestli se budeš furt zabývat KDYBY  tak nic nezažiješ, nic....všechno to hoď za hlavu a di kupředu, užívej si, protože je možný, že za pár roků si budeš říkat PROČ jsem to neudělala....di prostě kupředu a neohlížej sem to co se stát má se stane :)

3 dreamy ingenue°° dreamy ingenue°° | Web | 1. března 2009 v 11:27 | Reagovat

Ano, přesně tomuhle rozumím! Taky si pořád říkám - a co když to není pravda. A co když nebudou ostatní souhlasit. Co když mám jenom růžové brýle. Co když jsem jenom naletěla. Co kdyby se to pokazilo... Pořád něco. Ale snad to neznamená, že trpím depresemi... To bych nerada :-(

Jinak s tím klukem... Ano, to znám. Pořád nad tím přemýšlím, i když je to jen sranda, nic vážného, má holku, ale já stejně za těmi písmenky hledám víc, než on do nich dal... Je to nepříjemné, ale je to život. Můj život. A zřejmě i Tvůj. A my jej musíme brát takový, jaký je...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama