Nikdy se neboj na chvíli posadit..

13. března 2009 v 15:39 | zapplig |  Citové výlevy
.. a zamyslit se.

Tak. Všimla jsem si, že sebe už dlouhou dobu "pozoruju". Že vždycky, když má dojít na nějaký city, hned se stáhnu do ústranní. A právě, když jde o moje city.. Ještě konkrétněji, když mám ty svoje city vyjádřit.

Pár příkladů, aby někdo pochopil:

Mojí kámoškou je Lucka. Mám ji fakticky moc ráda, i když kolikrát ta její nechápavost - no vraždila bych! Ale mohla bych za ní strčit ruku do ohně, protože vím, že ona by udělala totéž. Hodně jsme spolu prožily. Ať už dobré, nebo špatné. Prostě držíme spolu. A jak už to mezi kamarádkama chodí, nějak si ty city (kamarádské!) musej dávat najevo. Takže nějaký to obejmutí na uvítanou nebo rozloučenou nesmí chybět. Jo. Já ji obejmu, ale prostě když na to dojde, připadám si trapně.. Přitom ale jsem hrozně ráda, že cítím její přítomnost takhle. Nebo jí nedokážu říct "Mám tě ráda!" nebo "Chybíš mi!".. No, vlastně ve středu, když u mě byla jen tak na skok, tak jsem jí řekla, že mi hrozně chyběla, když jsem jí tak dlouho neviděla. Ona mi to oplatila taky. Šlo na ní vidět, že mě opravdu ráda vidí. Ale když jsem to řekla já, vyznělo to tak.. chladně..

Nebo..

Zase začnu s Martinem (promiňte..). Psala jsem sem, že ke mě vyjádřil svoje city. Jsem za to nesmírně ráda! Fakt! Úplně! Konečně mám někoho, kdo mě má rád, i když mám prostě ty svoje nálady! .. A je to kluk! :D .. jenže zase přichází to slavný ALE. Já mu to totiž asi neumim oplatit. Jo. Tu lásku jo! Hrozně pro mě znamená, ale nedokážu ta "magická" slovíčka vyslovit nebo napsat.. Jako například "Miluju tě". Pro mě to slovo znamená hodně, proto by se mělo použít v okamžiku, kdy to myslíme opravdu vážně. Nemělo by se jím plýtvat. Ale ani ho nenechávat uvnitř. Martin se mě ptal, jestli ho mám taky ráda víc než jako.. "ráda". A já jsem mu napsala tohle:

..nevim, jestli má cenu se zamilovat do někoho, o kom si nejsem přesvědčená, že se setkám a z toho vztahu bude něco víc, než jen psaní.. promiň.. jinak ale mám tě fakt moc ráda..

Já vim, je to trapný, ale napsat jsem mu to musela. Já to tak i cítím. Ale to je jedno. Já si jsem (možná) jistá, že zamilovaná do něj jsem už teď. Ale když tam prostě není to osobní setkání a sblížení, u kterýho nevim, jaký doopravdy je, tak mu nechci dělat plané naděje.

Někdo si může myslet, že jsem i sobecká. Že kromě sebe nemám nikoho ráda, když to nedávám nijak na jevo. Já bych hrozně ráda, ale prostě na to nejsem zvyklá. Dokážu třeba klukovi říct "zlato", "bobe", "puso", "miláčku" atd. (jak maj někteří ve zvyku nazývat svoje miláčky), ale mě to přijde trapný tak někoho oslovit. Já tato slova a ještě nějaká další používám spíš ve smyslu vtipu, když kecám s klukama ve třídě.. Nevadí mi však, když tak nazve kluk mě. Ale myslim, když to on myslí upřímně - třeba v podání Martina (z něj se vyklubal pěknej romantik! :D). Mě to prostě nikdo nenaučil. Nejsem schopná se třeba rozbrečet ve třídě nebo kdekoli jinde, i když na to mám sebevětší právo a důvod. Nejsem schopná se vyzpovídat s mými problémy kdekomu na potkání.. Neumim někomu říct, jak moc si ho vážím a mám ho ráda..
A když o mě všici říkaj, jak jsem náramná romantička, ani Martinovi nedokážu napsat kloudnou (zamilovanou, romantickou) SMSku!!

Prostě řečeno: neumim projevovat svoje city SLOVNĚ. Asi jsem zaostalá..
(zajímalo by mě, kolikrát už jsem slovo city napsala..)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 editka xD jsi můj brouČek :) a mám tě lááááda :) editka xD jsi můj brouČek :) a mám tě lááááda :) | Web | 13. března 2009 v 20:32 | Reagovat

hojky jaňulko :) tak jsem konečně měla čas přečíst si všechny články za březen, co jsem nečetla. nebyl čas :( tak ti ted píšu komentík k tomuhle článku, jinak zbytek si píšem na icq xD mno jako nemysli si, že jsi zaostalá --> nejseš!!! jen to to prostě moc neumíš... člověk je obšas stydlivější... a řeknu ti, že vyjádření citů od člověka, kterej city moc často nevyjadřuje a dělá mu to problém, jsou mnohem cennější než od člověka, který ti je vyjadřuje denně....tak si je pro něj schovej ;-) až bude ta příhodná doba, určo ti to půjde :) nebudeš mít strach to říct, budeš to říkat, aniž bys nad tím přemýšela ;-) to víš, láska dělá divy xD

2 Broučidlo-věrné SBé Broučidlo-věrné SBé | Web | 14. března 2009 v 14:28 | Reagovat

Mno ty nejseš zaostalá. Jenom by se dalo říct,že jseš nesmělá.Já bych slovo miluji tě ještě pře dvěma lety nedokázala vypustit z úst.Teď ho používám tak často,až mi přijde,že si neuvědomuji magii této větičky. Nech si jí pro někoho,koho opravdu miluješ.Nedávej klukům falešné naděje. Občas musíme být chladné...

3 iduš iduš | Web | 14. března 2009 v 23:43 | Reagovat

nejsi zaostalá...věř,že ne. jen prostě...ani nevím jak to popsat,ale rozumím ti.

4 nezávislá nezávislá | Web | 15. března 2009 v 12:55 | Reagovat

vůbec nebude x) určitě můžeš..

Sama jsem si tě ještě nepřidala, nějak jsem se k tomu nedostala, takže to musím napravit x)

5 dreamy ingenue°° dreamy ingenue°° | Web | 15. března 2009 v 14:29 | Reagovat

S tím mívám někdy taky problémy... Zrovna včera se mi to vymstilo... Ale snad se Ti to zlepší :-)

6 nezávislá nezávislá | Web | 15. března 2009 v 19:59 | Reagovat

no na sukně si taky zrovna moc nepotrpím, ale jako začínám je mí čím dál radši x) Léto bude fajn.. to si měla fajn víkend, to já sem opravdu neměla co dělat xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama