My děti ze stanice Zoo - Christiane F.

26. dubna 2009 v 14:05 | zapplig |  Čtecí chvilky
O knize:
Kniha vypráví skutečný příběh narkomanky Christiane F (Christiane Vera Felscherinow). Rodiče Christiane se přestěhovali z venkova do Berlína. Chtěli si zde založit seznamovací kancelář,ale jejich plán nevyšel. Otec začal pít a v opilosti Christiane i její mladší sestru. Otec byl čím dál tím víc nesnesitelnější, a tak matka podala žádost o rozvod a odstěhovala se. Po čase si našla přítele Klause. Děti s ním nevycházeli, dokonce mladší sestra se po čase vrátila k otci. Christiane byla ve velkém městě sama, cítila se velmi osamělá. Ve škole se skamarádila s dívkou Kessi. Kessi naučila Christiane pít alkohol, chodit za školu a také ji zavedla do party, kde se Christiane dostala k drogám. Ve dvanácti letech poprvé zkusila hašiš. Christiane se v partě cítila velmi dobře, konečně měla kamarády a taky zde poznala svou první lásku Atzeho. Ten se později úmyslně předávkoval a na rozloučenu napsal dopis, ve kterém všechny varoval před drogami. Christiane se ve škole rapidně zhoršil prospěch. Postupem času se setkala i s heroinem. Zpočátku byli všichni z party proti, ale nakonec ho okusili a navykli si na něj. Christiane dlouho odolávala, ale nakonec do toho spadla taky. Christiane se po něm cítila skvěle, dokonce lépe vycházela s matkou. Tento stav ji vydržel do doby, než začala být na heroinu závislá. V té době chodila s Detlefem, který jí dávky kupoval, protože nechtěl, aby se z ní stala prostitutka. Peníze jim ale nestačili, tak se museli chodit prodávat oba. Oba si plně uvědomovali svou závislost a bylo jim víc než jasné, že s tím musí něco dělat. Rozhodli se svoji závislost léčit. Christianina matka je v léčení podporovala a snažila se jim pomoci. Odvykací kúru zvládli, ale když je pustili ven, neodolali a znovu si píchli. A takhle to šlo pořád dokola. Matka byla velmi zoufalá a nešťastná a odvezla Christiane k příbuzným ven z Berlína. A tím ji dala šanci začít nový život.

Můj komentář:
Už je to poměrně starý příběh, ale přečíst jsem ho musela. Zajímal mě drogový svět a hlavně začátek užívání drog Christiany F. Měla problémy s rodiči a s kamarády a tak se dala na drogy. Jenže se slastným požitkem přišlo i peklo, kvůli kterému málem umřela. Nemůžu říct, že bych ji obdivovala za to, že spadla do drog, ale právě když do nich spadla, že se snažila o vyléčení. Ale teď jsem četla, že ač ji bylo kolem 40ti let, do drog spadla znova. Nechápu ty drogově závislý. Vždyť problémy se dají řešit i jinak. A umřít ze závislosti na drogách - to bych opravdu nechtěla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mína Mína | Web | 27. dubna 2009 v 17:23 | Reagovat

Hele, tohle už je myslím třetí knížka, kterou jsem taky četla :D

Je to asi tak půl roku a knížka je to fakt dobrá. Není na ní sice nic moc pěknýho v tom pravým slova smyslu, ale je poučná.

Taky asi nikdy nepochopím lidi, co si s takovým svinstvem začnou. Problémy se opravdu dají řešit jinak.

A moc dobrá knížka je taky Memento od Johna, i když My děti ze stanice zoo mě asi bavilo víc.

2 Mína Mína | Web | 27. dubna 2009 v 17:25 | Reagovat

P.S: Ještě jsem zapoměla na Toxický squat, knížka, která taky stojí za přečtení...
Zatím paa

3 Mína Mína | Web | 27. dubna 2009 v 17:36 | Reagovat

Jj díky, Bílá moc? Neznám, možná se kuknu...,ale nejspíš až někdy pozděj, - přesně feťáků už mám taky nad hlavu...:D

4 Podivná° ° Podivná° ° | Web | 19. června 2009 v 15:17 | Reagovat

Já o drogách přečetla snad všechno od My děti ze stanice Zoo přes Bílou moc, Memento až po Cheri zázrak z ulice:)) Ale všechny ty knížky jsou v podstatě stejný.. A hlavně co mě na nich dost překvapilo nikdy nemají konec. Došlo mi to asi až po páté knížce, že vlastně nemůžou mít konec. Protože když už jednou do toho spadnete NIKDY to neskončí!.. To je právě to svinstvo:)).. Přesto mě to neodradilo, vím tráva není těžká droga, ale tím to všechno začíná. Myslím si, že kdyby se to tolik nehrotilo, že by se to dalo nějak ovládat. Myslím si, že nikdo nemůže být fyzicky úplně závislý, aby to nemohl ovládat:)) A když si dá člověk jednou za čas s hlavně neřeší tím problémy, ale baví se tím! Tak to není zas tak velký problém:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama