Tak to je milé přilepšení

21. dubna 2009 v 17:47 | zapplig |  Čas plyne
Když se někdo snaží, hned jde všechno líp.

Tak to sedí přesně ke mě. Ve škole máme teď docela rozruch. Minulý týden byl vcelku oddechový, protože nám onemocněla učitelka (tudíž nemohla vyučovat) a k tomu ještě odešel učitel - její manžel - na školení. Týdně to vyšlo dohromady asi na 6 hodin, které jsme měli bez vyučujících, kvalifikovaných na dané předměty (samozřejmě že jsme měli suply). Ale to bylo dobrý. I když jsme si museli dělat výpisky, naštěstí nebyly písemky. Jenže právě v tom to teď učitelé dohánějí. Šprtala jsem se v neděli na 2 předměty - děják a něminu. Děják jsem moc neuměla a naštěstí jsme z něj nepsali. Ale v němčině jsme psali test a pak jsem byla ještě dobrovolně vyzkoušená ze slovíček - z těch mám za jedna - a z toho testu bude max. dvojka. :) Štěstí mě neopustilo ani dneska. Psali jsme z fyziky a z 13ti otázek mám špatně zřejmě 4. Takže do trojky by to vyjít mohlo. A pak ještě jsem byla dobrovolně vyvolaná na písemné zkoušení ze vzorců derivátů (chemie). Z toho známku nevím. Učitel nám to řekne ve čtvrtek, kdy píšu z těch vzorců znova, ale rovnou s celou třídou. Takže možná další jednička? :P

Když teď tak přemýšlím, nikdy by mě nenapadlo, že budu takhle odvážná a nechám se vyzkoušet dobrovolně z těchto předmětů. Ale z chemie jsem to vážně potřebovala. Mám tam známky: 1,2,1,4. Tudíž mi ve čtvrtém čtvrtletí vycházelo z chemie 2-3. Tak se musim snažit. Jinak ještě píšem další písemky v pátek - z přírazu, zemáku a já spolu ještě se třema holkama ze třídy píšeme opožděnou čtvrtletku z máti. To bude basa jak vyšitá. Ale tam to ještě půjde opravit. Během měsíce většinou napíšeme víc jak 5 prověrek a jelikož mi ty látky jdou, snadno si to opravím. :)

A nezmínila jsem se sem vůbec ohledně školy, na kterou bych se ráda dostala. Vlastně já sem vůbec nepíšu o škole.. Asi to není moc zajímavé téma, ale teď mám pocit, že to sem napsat musim. :D

No, na výzo v I. pololetí jsem měla jenom čtyři dvojky - tudíž vyznamenání - a tak jsem se mohla přihlásit vlastně na jakoukoli školu. Vybrala jsem si obchodku. Byla to jediná škola, na kterou jsem podala přihlášku. Koukla jsem se na jejich internetové stránky, kde bylo napsáno bodové vyhodnocení uchazečů. Přijímali 27+1 žáků. Ucházelo se tam 40 lidí a já z nich byla na 9. místě. Takže si myslim, že už jsem přijmutá. Jen musim počkat na dopis, který by mi měl přijít do konce příštího týdne, počínaje zítřkem. Jsem docela zvědavá, protože i když jsem v rozmezí nejlepších míst, přesto se na to nemůžu spoléhat.. Vlastě já musim. Protože jinou školu v zásobě nemám..

Jinak nemyslete si o mě, že jsem nějaká šprtka nebo tak. Já se skoro neučim. Většinou těsně před písemkou či zkoušení. Kácim na školu, ale většinou mi ty známky na konci roku či v pololetí dopadnou dobře. Nevim jak to dělám. Asi si pamatuju látky z probírání v hodinách a pak doma se je nemusim moc učit. Nebo při mě stojí jakejsi andílek. :)
Každopádně přiští rok na střední to se mnou půjde z kopce. Takže budu ráda, když budu na trojkách.. a bez propadání. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nezávislá nezávislá | Web | 21. dubna 2009 v 19:44 | Reagovat

No jako ne nebyla, ale chodím tam spíš tak obden xD
No já ani nevím proč se nestěhujem. Naši tam prostě zrušili ty smlouvy, a rozhodli se, že prvně prodáme náš byt a pak že se přestěhujem ale někde tady ve městě. Takže je to super.
jo 9 let je hodně, vážně mi to bude chybět. I ta škola, ty chodby, ty třídy xP
Jé na 9. místě. Dobře ty! Jo to určitě tě vemou, si ve předu, takže na stoprocent x)
Tak se měj ♥

2 Mína Mína | Web | 21. dubna 2009 v 21:45 | Reagovat

Čauky :)
Děkuju za komentáře u mě na blogu. :)
Koukám, že vám ve škole taky dávají pořádně zabrat...
Původně jsem taky chtěla na obchodku, ale nějak mi došlo, že by to pro mě asi nebylo to pravý ořechový, já a matika se teď nějak nekamarádíme...:D Zkouším to na gymply, ale nevím...:D Taky by mi tď mělo dojít vyjádření z jednoho...horší je, že já ani nevím, na kterém místě jsem se umítila... aaachjo...:D

Měj se :)

3 Broučidlo-věrné SBé Broučidlo-věrné SBé | Web | 22. dubna 2009 v 10:34 | Reagovat

Šmarja vy to máte tento rok mnohem lepší než jsme měli my. Před rokem se směla podávat jenom jedna přihláška. Ale co. Hlavně že jsi se(snad)dostala tam,kam jsi chtěla.

4 Lady PB Lady PB | Web | 22. dubna 2009 v 17:36 | Reagovat

Ty sis dala jen jednu přihlášku? Tak to se klaním tvé odvaze :) Sice jsi se asi dostala,ale nikdy nevíš... Já bych si dala aspoň tři a doufala bych,že mě vezmou aspoň na jednu :) Teďka jsem ale v pohodě, jsem na gymplu,takže mám ještě aspoň čtyři roky čas :) Doufám,že ti dopis s přijetím přijde,co nejdřvíe :)
Já už tak nějak cítím,že se blíží konec roku a snažím se vylepšovat si známky... Nechci to dohánět nakonci roku jako někteří moji spolužáci... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama