Vzpomínky mohou být zlé a bolestivé

23. dubna 2009 v 15:58 | zapplig |  Citové výlevy
Ale existují i plné štěstí, spokojenosti a nekonečných úsměvů.

Protože máme v odpolku 2 hodiny Péče i dítě, učitelka nám (holkám ze třídy) zařídila pobyt v místní školce. Znám to tam i přestože jsem do ní nechodila. S holkama jsme si myslely, že si tam budeme hrát i s dětmi, jenže místo toho nám paní učitelka MŠ o školce a režimu jen povídala. Ale i tak to bylo zábavný. Připomněly jsme si náš klidný život. Porovnaly jsme ho s tím, který je teď a ukázalo se, že za 10 let se toho změnilo opravdu hodně. Nemyslim tím nás, ale provoz ve školkách, chování dětí - jejich způsoby, rozmanitost a nevhodné grimasy. Všichni jsme se shodly v tom, že v dobách "naší" školky jsme byly vychovány suprově. I když to teď tak nevypadá, byly jsme na tom líp, než jsou kolikrát ty děti teď. :)
Při cestě domů jsem se tak zamyslela a přemýšlela o mých "mladých" let strávených ve školce. Měla jsem tam jiné kamarády. I když jsem tam chodila s holkama, se kterýma jsem teď ve třídě, nekamarádila jsem se s nima. Tamty kamarádky jsem od první třídy neviděla.
Vzpomněla jsem si na to, jak jsme nenáviděli jednu učitelku. Byla tlustá, stará a měla hrozně tlustý brýle. Pořád nás za něco kárala, nedovolila nám jít ani na záchod, když jsme potřebovali. Při odpoledním odpočinku jsme se proto počůrali a ona nám pak vynadala za to, že jsme na ten záchod nešli. Teď si živě představuju ty záchody. Jak jsme na ně s holkama tajně chodily.. Po těch studených modrých kachličkách. Po špičkách, s těžko potlačovaným smíchem a srdcem až v krku, aby na nás někdo nepřišel. Hlídali jsme si navzájem dveře - kdyby náhodou někdo přišel, rychle pryč!
.. Jak jsem před spaním pomáhala menším dětem, aby se vůbec dostali do pyžámka.
Jak jsem na lehátku objímala růžovýho králíčka, kterého jsem čerstvě dostala na Vánoce. Byl pomalu větší než já. Teď leží někde na půdě..
Pamatuju si války s holkama, jak jsme bojovaly o jednoho kluka. Tu holku nesnáším doteď. Pořád je v něčem přede mnou, ale už to nechávám být. Zase jako ona být nehodlám. Ale tehdy mě to mrzelo. Byla i hezčí než já a věčně se s tím klukem bavila, hrála si s ním, chodila za ruku na procházkách.. Prostě takový to holčičí závodění a předhánění se v něčem.
Docela mi to chybí. Tehdy jsem obdivovala svět puberťaček, chtěla jsem být na jejich místě. Dělat si co chci, mít peníze, za který si koupit všechno, na co mám chuť a náladu, nebýt věčně pod dohledem rodičů,.. Ale teď mi ten bezstarostnej svět chybí.
Přicházím na novou školu. Poznám nové lidi, nová místa, nové zvyky, zákony a příkazy.
Jsem ráda za ty vzpomínky. Za ty chvíle strávené s milovanýma osobama. Že mě toho naučili tolik. Za to, že mě jako malé neubližovali. Že jsem měla kolem sebe lásku a porozumění..
Je hezký, když má člověk na co vzpomínat.. hlavně na to hezké. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 editka editka | Web | 23. dubna 2009 v 16:57 | Reagovat

tak to jsi napsala moc hezky :) já miluju vzpomínky... :) sice mnohem víc ty dobrý, u těch špatných je to už horší :D na ty většinou nevzpomínám... ale na ty pěkný... nejlepší je, když si večer vlezu do postele, vezmu si sluchátka a pustím si tam písničky, který teď poslouchám a jsou krásný,a začnu se probíra vzpomínkama... :-) to se mi líbí a jsem ráda, že mám na co vzpomínat... momentálně nejvíc na můj pobyt ve Francii... probírám si jeden okamžik za druhým... :-) a občas si u toho aji zastesknu... protože si připomenu, jaký to tam bylo super... njn, na ty krásný okamžiky ať už z Francie, nebo prostě všechny ostatní pěkný,  nechci nikdy zapomenout... ;-) a nejlepší na tom je, že mi je nikdo nemůže ukrást ani zakázat :-) pak se nesmí nikdo divit, že jsem občas mimo :D

2 Broučidlo-věrné SBé Broučidlo-věrné SBé | Web | 23. dubna 2009 v 19:02 | Reagovat

Jo to my ve školce jsme 5 holek usilovali o jednoho kluka.Potom to pokračovalo na národce(tentokrát s jinýma holkama). Nakonec chodil s náma všema. A nenechal si dát ode mě pusu hajzl:DKdyž ho dneska potkávám,tak si na to čřasto vzpomenu.
Potom jsem zjistila,že zatímco jsem chodila s ním,dávno mě chtěl jeden můj kolega ze školky. Ale když mi to pověděl po 5ti letech,už bylo pozdě. v té době jsem už lásku moc nechápala a trochu nepřiměřeně jsem mu řekla,jak mě mohl mít rát a proč mi to neřekl. Nojo.
Ale jinak já jsem moc hezké dětství neměla. táta mě věčně za něco buzeroval a mlátil. Já chudák jsem z toho ale ještě neměla rozum,ale to táta bohužel nechápal.

3 Mína Mína | Web | 23. dubna 2009 v 19:32 | Reagovat

Ahojky, jj musím čekat na dopis, na stránkách to není. Vlastně musela jsem:D Dnska mi došel dopis z gymplu na kterej jsem chtěla nejvíc, tam se přijímačky ani nedělali, takže jsem v pohodě. Zítra už jen musím na přijímačky na další školu, i když nechci...:D Musela bych mí nějakou omluvenku či co... no nevadí aspoň budu mít zkušenost. Už mi o nic nejde, takže je to v pohodě... :-)

Ten článek máš napsanej moc hezky. :-) Taky vzpomínám na ty beztarostný roky ve školce...:-) :D

A děkuju, že chodíš na můj blog, komentáře od tebe potěší. :-)

4 ŠkrabušQa ŠkrabušQa | Web | 24. dubna 2009 v 16:25 | Reagovat

to jo mno :D asi mě nebudeš věřit, ale já jsem nedávno potkala moji nejlepčí kámojdu ze školky, potkali jsme se po 10ti letech :D bylo to maco ... ;-) ona mne poznala hned, já jí ne! :D

5 dreamy ingenue°° dreamy ingenue°° | Web | 24. dubna 2009 v 19:27 | Reagovat

Školky, věčné téma. Je kouzelné, jak s člověk v každém věku myslí, že má ty nejhorší problémy a už se těší na ty "pomyslné problémy" starších lidí. A nakonec nikdo nikdy není spokojený. Vždycky se najde něco, co se nám líbilo na předešlých letech, ale nevážili jsme si toho a myslím, že když si tohle člověk uvědomí, tak si dokáže mnohem více užívat toho, co teď má. Takže je super, že už tu slečnu, která má údajně ve všm navrch, řešit a stejně myslím, že je to věc názoru. Mlže mít větší prsa, více zkušeností, ale nikdy nemusí být tak pěkná pro kluka, kterému se líbíš ty a nikdy toho nemusí mít v hlavě tolik jako právě ty:-) Prostě jsi jedinečná a už nikdy nechci slyšet, že je lepší:-P Zkušenosti se doženou a člověk si je starší ještě víc vychutná a krása je relativní pojem.
S tou novou školou je to pravda. Všechno je nové, na všechno si zvykáš. Já jsem neuvěřitelně spokojená se vším, co mě na nové škole čekalo a nikdy bych se nevrátila na předešlou školu...:-)
Ale to už je zase věc na moc dlouho:-P Tak se měj krásně a užij si víkend:-) Papa:-)

6 Yasmin Yasmin | Web | 24. dubna 2009 v 21:11 | Reagovat

děkuju.. moc :) ty také ;)

7 upřímná ;* upřímná ;* | Web | 24. dubna 2009 v 21:46 | Reagovat

V článkách se nepřetvařuju, ani to neumím být někým jiným. ;)
Ale.. víš ono je to složité. Moje sebevědomí se vydalo na dlouhoou procházku a neřeklo mi, kdy se vrátí, takže on prostě neví, že ho mám ráda. To mě na tom štve nejvíc, já mu to nedokážu dát najevo. Dneska jsem ho viděla, šel s třema holkama. Vím, byly to třeba kamarádky, ale proto to vzdávám už na začátku a o nic se raději nesnažím.. Jsem blbá.

8 nezávislá nezávislá | Web | 25. dubna 2009 v 13:34 | Reagovat

Jo ono se toho vážně hodně změnilo. Když jsem byla malá, nebyla jsem tak sprostá a rozhodně jsem zas tolik neodporovala starším. Dnes když potkám dítě v předškolním věku, nestačím se  divit, jak se někdy chovají. Už si neumějí normálně hrát, všude je jen moderní technika xD

9 nezávislá nezávislá | Web | 26. dubna 2009 v 13:34 | Reagovat

Jo všimla jsem si že tu občas nejseš, ale to nevadí. Jsem ráda, že se ti daří a že začínáš žít. Já taky, ted je všechno fajn, až na ty trable se školou xD..A blog rozhodně rušit nebudu, mám to tam moc ráda, a takhle jsem se seznámila se spoustou super lidí, jako si ty! x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama