Je zajímavý, jak je přetvářka v mnoha ohledech jednoduchá a přitom tak obtížná.

6. června 2009 v 18:37 | zapplig |  Citové výlevy
Je to součást lži. Kdo se umí přetvařovat, lhaní mu nedělá problém..
Každý se umí přetvařovat. A když řekne že ne, určitě si protiřečí.

Máš špatnou náladu, ale aby jsi tím nějak neublížil druhým, začneš se tvářit, že je vše v naprostým pořádku. Chováš se jako by ti vlastně nic nebylo. Jako by se ti před pár minutama nezhroutil svět.. Přátelé ti říkají, jak jsi šťastný, když se pořád směješ, sršíš optimismem, s ničím si neděláš hlavu, všechno necháváš za sebou a jdeš statečně dál..
Ale co přitom cítíš ty? Říkáš si, jak je to všechno super, že jim nemusíš ubližovat svou špatnou náladou. Že jsi oblíbený kvůli smyslu pro humor, že si nikdy nestěžuješ a nedáváš na sobě znát, jak ti je špatně, když jsi vlastně pořád šťastný.
Ale pak už to všechno nezvládáš. Všechno se ti bortí pod nohama. Už nemáš úsměv na rtech. Všem se vyhýbáš a je ti jedno, že tvou kladnou reputaci ti ničí vlastní smutek. Najednou ti dojde, co jsi vlastně doteď dělal.. Lhal a přetvařoval se. Přitom tyhle vlastnosti nenávidíš a ostatní jsi kvůli tomu odsuzoval.. A teď začínáš nenávidět i sebe. Neumíš se postavit na vlastní nohy, přátelé si tě nevšímají. Nevěří, že se ti tohle mohlo stát. Nepoznávají tě a začínají se bát.. Ne o tebe, ale tebe. Začínáš se stranit lidí, uzavíráš se do sebe, zakládáš si vlastní svět. Nemůžeš uvěřit tomu, jak jsi mohl takhle žít.? Jak ses mohl tvářit jako že se nic neděje? Jak jsi to mohl zvládnout? Jak jsi mohl ještě rozdávat úsměvy? Jak ses mohl smát od srdce, když ti to teď tak strašně dělá problémy? Co se to stalo, že tvůj život najednou nabral zcela jiný směr?
Každý tě za to začne odsuzovat. Už nemáš tolik přátel, jako jsi míval. Myslel sis, že se na ně můžeš spolehnout. Byli tvoji kamarádi. Ale teď? Nikdo se na tebe ani nepodívá.
Připadáš si naprosto zbytečný. Rodina tě odsuzuje za tvoje nálady. Ano, jednou jsi šťastný. Ale pak? Stačí jedno křivé slovo na tvůj účet a už jsi zpátky v depresích..
Jak snadno dokáže člověk odsuzovat ostatní za to, čím se on stal..

-----------------------------------

Tímto chci zdůraznit, že když někdo říká (píše), že je vše super, že se má jak v pohádce.. vždy to nemusí být pravda. Napovrch se může zdát, že je člověk zdravej a šťastnej, ale v té duševní stránce je smutný, zrazený, podvedený,.. úplně na dně..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nobby Nobby | Web | 6. června 2009 v 18:48 | Reagovat

je to věc názoru, někdo se tváří v pohodě aby se numusel vracet k tomu "špatnýmu", nemusel si to přopomínat. Někdo lže...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama