Pro lidi není obtížné přijmout nové myšlenky, ale zapomenout na staré.

22. června 2009 v 15:59 | zapplig |  Citové výlevy
Nikdo nemůže řídit změny. Člověk může být jen před nimi.

Proč všechno musí skončit? A něco novýho začít? Proč, když se nám daří dobře a je fajn, proč se to musí hned změnit? Rozdělit? Stát se něco, možná, horšího? Neočekávanýho?
Třídu, se kterou jsem napůl 9 let a napůl 4 roky, mám ráda. Vlastně.. poslední 2 měsíce jsou úplně senzační. Sice jsou nějaké menší neshody, ale prostě.. Co bych dala za ty dobrý chvilky spolu? Kluci jsou báječní.. Teprve tento rok se ke mě chovaj jako k normální holce. Bez nadávek, ponižování a nebo pouhýho ignorování. Vzali mě už mezi sebe a teď se to má zase změnit. Změnit, ale jinak. Tentokrát z kolektivu vyjdou všichni, bez vyjímek.
Holky už si nejdou do vlasů, kluci u učitelů nemaj průsery.. Prostě se to všechno zklidnilo. Nevím, čím to je, ale je to tak. Proč to takhle nemohlo být aspoň o rok dřív? Nebo-li rovnou od začátku našeho spojení? Přiznávám, první rok byl nejhorší - áčko i béčko spojený dohromady - to jsme věděli, že nebude dělat dobrotu. Přecejen ty nadávky "béčáci jsou červi, patřej do konzervy!!" apod. udělaly svoje. Ale teď je to v "cajku" a nechce se mi se loučit.
Vím, že po prázkách to může být taky tak hezký. Že naše třída bude dobrej kolektiv a budeme si rozumět, jenže co nahradí devítileté soužití ve škole, někdy krom prázek a víkendů?
Prostě.. já na to nemám slov. Až budeme vystupovat na šanci, což bude poprvý ve středu dopoledne, tak na konci budu fakticky brečet. Kluci už dneska nabízeli trička, aby měla holka do čeho smočit slzy, ale.. v pátek při nočním vystoupení, kde budou už i dospělí a celkově známí a příbuzní, jim vlastní trička na těle nebudou stačit. ;)
Těšim se i bojim. Těšim se, protože to bude fakticky "nářez" a užijeme si to na sto pro! Ale bojim se, protože takový to už nikdy nebude.. Naše třída se nadobro rozpadne. A i když budou slučáky, stejnak.. skoro každý se změní a bude to prostě jiný..
Asi je typický, že se bojim z novýho začátku..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 editka editka | Web | 22. června 2009 v 21:57 | Reagovat

:( jsem skoro i tu slzičku uronila... :( :D řeknu ti - jsem ráda, že nás tohle letos nečeká... a my už možná na to došli teď - už po 4 letech... kolektiv se slučuje a čekaj nás ještě, doufejme krásný, další 4 roky... poslední, maturitní to bude nejhorší... a bude to ještě horší než je to pro vás teď... budem starší a ehm... rozumnější... :D (to chcu vidět :D) ale dokážu pochopit, jak vám je... a že budou i kluci potřebovat minimálně dvě trička...to je jasný... ;)

2 Nobby Nobby | Web | 23. června 2009 v 14:07 | Reagovat

mě to teprv čeká.. přesně za rok  "fňuk"
je to fakt hrůůůza :(

3 Nobby Nobby | Web | 23. června 2009 v 14:07 | Reagovat

jooo a peknej dess

4 dreamy ingenue°° dreamy ingenue°° | Web | 23. června 2009 v 19:33 | Reagovat

No, já jsem tohle zažívala loni a věř, že brečela i naše třídní profesorka. Všichni se vždycky strašně bojí nových začátků a nechce opustit lidi ze základky, ale většinou je na střední mnohem lepší kolektiv, protože se tam sejde skupina lidí, kteří mají zájem o stejnou školu, takže aspoň trochu přemýšlí stejně - hodně si pak rozumíte. A základka? Hm, to mě možná trochu mrzí, ale naše vztahy prostě zmizeli. S nej lidmi se vídám, píšeme si, ale jako třída už neexistujeme. Teď ve čtvrtek jdeme na základku, protože bude akademie, ale jinak to bude asi potřetí za rok, co se uvidíme společně...
Tak ti přeju, abys to zvládla ;) Neboj, strach má velké oči... :)
Jinak jsem se vrátila pořádně na blog, tak doufám, že mě ještě budeš navštěvovat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama