Soustředíš-li se na výsledky, nikdy se nezměníš.

13. srpna 2009 v 19:09 | zapplig |  Citové výlevy
Zaměříš-li se na změnu, výsledků dosáhneš.

Poslední dobou se mi zdá, že se hrozně měním. Nemyslim zrovna vzhledově. V této oblasti se měním pořád a nikdy nepřestanu. Ale teď mám na mysli moji povahu, názory, barvy, kterýma vidím svět, a prostě celkově v sobě cítím nějakou velkou změnu. Možná je to tím, že se mění vše okolo mě - dospívám. Nějak se dostávám za hranici malé holčičky. Poznávám víc okolní svět. Zajímá mě okolí, zkouším experimenty ohledně mého vkusu - na cokoli. Vážím si víc přátel. Kdejaké návrhy si nejdřív promyslím, i když někdy jednám neuváženě až zbrkle, aniž bych si promyslela pro a proti. A pak právě mnohdy jdou moje rozhodnutí těžko změnit.
Od prosince (ano, pořád se k tomu vracím) se mi změnily moje nálady na depresivní, nudné, pesimistické a celkově hrozně náladové. Z ničeho jsem neměla radost. Zdálo se mi, že se mi hroutí svět a neuměla jsem si vychutnat pocit z vyhlídek, které mě letošní rok, jakožto 'NOVÝ ROK', čekají. Prostě jsem jako by nežila a sama jsem si svoje "přežívání" ještě zhoršovala svýma ponurýma nápadama. Hrozně jsem se uzavřela do sebe, stranila jsem se reálného světa a lidi okolo sebe jsem si nevšímala, až jsem je proklínala, že můžou za moji smůlu.
Jenže začalo jaro, pak léto, s tím vším ukončování základky, chystání na novou školu do nového města k novým lidem a prostě všechno začalo mít jiný směr. Chodila jsem ven - jinam, než jsem byla doposud zvyklá. Dělala jsem věci, které bych ještě před rokem ani nemohla kvůli máminýmu zákazu. Najednou jsem dostala víc volnosti z rodičovského pohledu na můj život a začala jsem se právě měnit. Jasně. Každý se mění. A zvlášť v mým věku. Jenže když takovou, dalo by se říct až radikální změnu prožíváte poprvé, tak je to divný pocit. A uvědomíte si pak spoustu věcí.
Například já jsem se minulý rok ke klukům chovala úplně trapně, když jsme s holkama měly takovou patru. Ony mě úplně tlačily do jejich stylu užívání si, až mi to ve chvílích s nima přišlo normální. Jenže teď se propadám hanbou. A jsem ráda, že naše parta už není. I když to courání po venku bylo prima. Aspoň jsem neseděla doma jako pecivál a nenudila se.
Ale teď bych si tak, jako dřív, užívat nemohla. Mám už jiný styl na užívání si a jsem ráda, že k tomu dospěla i Lucka. Najednou je taková rozumnější.. dospělejší. Kolikrát nemá takový 'dětský' nápady. A mojí změny si všímá hlavně ona.
Ale jak se říká: Nemění se lidé - mění se názory.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Diply Diply | Web | 14. srpna 2009 v 15:07 | Reagovat

csssss a já ne jo???! :-P já si tky všímám :-P jak samy sebe, tak tebe a mých ostatních přátel :-) v tvým případě je to změna k lepšímu díkybohu :-D a dneska musíme pokecat!!! :-P :-P :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama